Pasjoteka Młodego Człowieka

czwartek, 14 września 2023

W najbliższych miesiącach w Polkowickie Centrum Wolontariatu ruszy z projektem, który łączy w sobie przygodę, sztukę oraz integrację. "Pasjoteka Młodego Człowieka" to wyjątkowa inicjatywa, skierowana zarówno do dzieci pełnosprawnych, jak i tych z niepełnosprawnościami, oferująca niezapomniane chwile w gronie rówieśników. Jeśli poszukujesz wyjątkowej okazji, by wzbogacić życie swojego dziecka i pomóc mu rozwijać wartości społeczne, to ta propozycja jest dla Ciebie.

 

Co to jest "Pasjoteka Młodego Człowieka"?

"Pasjoteka Młodego Człowieka" to projekt, który przenosi nas w świat sztuki, kreatywności oraz wartości społecznych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 9 do 14 lat i ma na celu budowanie pozytywnych relacji między dziećmi pełnosprawnymi a tymi, które potrzebują naszej szczególnej uwagi i wsparcia. To także szansa na rozwijanie wartości takich jak tolerancja, empatia, odpowiedzialność oraz poczucie akceptacji i bezpieczeństwa.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Fajna Ferajna" - edycja I.

 

Co czekające na uczestników?

W ramach projektu  przygotowano atrakcyjny program, który obejmuje:

  1. Warsztaty Artystyczne: Dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności twórcze pod okiem doświadczonych instruktorów.

  2. Bal Mikołajkowy: Świętowanie Mikołajek w gronie przyjaciół to doskonały sposób na budowanie relacji i przeżywanie radości świąt.

  3. Wycieczka Meandrami Guzickiego Potoku: Podczas tej wycieczki dzieci będą mogły cieszyć się naturą, animacjami oraz ogniskiem - to doskonała okazja do wspólnego odkrywania przyrody.

  4. Wernisaż i Wystawa Prac Uczestników: Dzieci będą mogły zaprezentować swoje prace na wernisażu i wystawie, co dostarczy im dawki dumy i satysfakcji.

 

Praktyczne Informacje

Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto działać szybko. Zapisy można dokonywać drogą mailową pod adresem: wolontariat@ckpolkowice.pl. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 732 796 222. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

 

Data i Miejsce

Zajęcia odbywać się będą w weekendy (soboty i niedziele) na przełomie października, listopada i grudnia.

 

plakat promujący wydarzenie


 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: