ISKRY NIEPODLEGŁEJ ponownie w Polkowicach

wtorek, 21 listopada 2023

 

ISKRY NIEPODLEGŁEJ naprawione i ponownie przyjadą do Polkowic!  Zanurz się w świat interaktywnego spektaklu i poznaj Polaków, którzy zmienili świat. Naczepa ekspozycyjna stanie na polkowickim Rynku w dniach 30 listopada- 2 grudnia. Wstęp bezpłatny!

Spektakl Iskry Niepodległej to niespełna 20-minutowe multimedialne widowisko o Polkach i Polakach, którzy swoimi umiejętnościami, wiedzą i odwagą zmienili świat. Multimedialny pokaz umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Pokaz nawiązujący do futurystycznej stylistyki, zabiera widza w podróż przez niezwykłe życiorysy, przełomowe wynalazki i wydarzenia ważne dla Rzeczypospolitej i całego świata. 

ISKRY NIEPODLEGŁEJ posiadają udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. Nad zwiedzającymi w trakcie pokazów zawsze czuwają animatorzy, którzy służą także niezbędną pomocą. Na potrzeby osób mających problemy z poruszaniem się dostępna jest winda, która łączy poziom chodnika z wnętrzem naczepy.


GODZINY OTWARCIA:

30 listopada - 1 grudnia

godz.10.00-18.00

2 grudnia

godz. 10.00-14.00


NOWOCZESNY SPEKTAKL PODRÓŻUJĄCY – ISKRY NIEPODLEGŁEJ

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej wspólnoty. Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości. Organizatorzy mają nadzieję, że wychodząc ze spektaklu każdy będzie mógł poczuć, że niezależnie od swoich talentów, może stać się ISKRĄ NIEPODLEGŁEJ i zmieniać świat wokół siebie.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu dziś wpływają na nasze życie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.


ISKRY NIEPODLEGŁEJ MADE IN POLAND

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ powstał dzięki współpracy Biura „Niepodległa” i polskich producentów z różnych branż. Podczas wypracowywania formuły mobilnego spektaklu zaprojektowano nowoczesne narzędzia i przygotowano pasującą do nich narrację. O wielomiesięcznym procesie powstawania ISKIER NIEPODLEGŁEJ opowiada film:ISKRY NIEPODLEGŁEJ DLA SZKÓŁ – MATERIAŁY DO PRZEPROWADZENIA LEKCJI

Spektakl ISKRY NIEPODLEGŁEJ zabiera widza w podróż przez niezwykłe życiorysy, przełomowe wynalazki i wydarzenia ważne dla Rzeczypospolitej i całego świata. Można go wykorzystywać w ramach zajęć edukacyjno-wychowawczych. Dla nauczycieli Biuro „Niepodległa” we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej przygotowało specjalne materiały z myślą o nauczycielach oraz ich podopiecznych, do wykorzystania zarówno przed jak i po wizycie w multimedialnej naczepie „Iskry Niepodległej”. 

 Wśród udostępnionych materiałów znajdziecie Państwo:

 1.  „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” Z KLASĄ. PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK zawierający szereg ćwiczeń do realizacji podczas zajęć w szkole, oraz odpowiedzi dotyczące zagadnień widowiska, a w szczególności prezentowanych bohaterów i eksponatów. Ten wyjątkowy przewodnik pomoże przygotować klasę do spektaklu oraz podpowie, co zrobić, aby treść pokazu wykorzystać w procesach edukacyjnym i wychowawczym.
   
   
 2.  PRZEWODNIK ZABAWY RUCHOWE, do przeprowadzenia po spektaklu, których zadaniem jest pomoc w zapamiętaniu i usystematyzowaniu wiedzy wyniesionej z widowiska. Zaproponowane zabawy pomogą uczniom i uczennicom w budowaniu relacji z rówieśnikami oraz rozwiną w nich umiejętność współpracy. Taka forma zajęć wspiera proces uczenia się i stymuluje wyobraźnię, ponieważ połączenie konkretnej informacji z ruchem, gestem lub czynnością utrwala zdobytą wiedzę.  

   
   
 3. MINIPROJEKT FILMOWY - to kolejna propozycja edukacyjna, której głównym zadaniem jest wspólne stworzenie, przez uczniów, filmu techniką piksilacji. Dokładne instrukcje znajdziecie Państwo w specjalnie przygotowanym tutorialu, dostępnym na kanale https://www.youtube.com/watch?v=ulVSR6fLgTA. Gotowe filmy można przesłać na adres iskry@niepodlegla.gov.pl.


   
 4. IKONY SKOJARZEŃ – narzędzie do budowania mapy myśli. Zawiera zestaw zdjęć i ikon, które można wykorzystać przy tworzeniu chmur skojarzeń do postaci, budowania między nimi powiązań czy zapamiętywania czego dokonali. Narzędzie nadaje się zarówno jako punkt wyjścia do zajęć, jak i podsumowanie zdobytej wiedzy. 
   
   

  Serdecznie zapraszamy do pobierania materiałów i korzystania!

 

 

plakat promujący wydarzenie

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: