Koncert Słowiańskim głosem

wtorek, 14 marca 2023

Scena polkowickiego kina zabrzmi na ludowo! A to za sprawą Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera" oraz zespołu wokalnego "Magia Folkloru". Artyści wystąpią podczas koncertu "Słowiańskim głosem" 3 kwietnia o godzinie 18.00. Zapowiada się bardzo kolorowe i muzyczne popołudnie.

"Słowiańskim głosem" to inicjatywa oddolna i odpowiedź na potrzebę budowania tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki Fundacji KGHM Polska Miedź, która dofinansowała projekt. Do udziału zaprosiliśmy zespoły ludowe działające w naszym regionie, dzięki którym możemy promować tutejsze tradycje i przekazywać je kolejnym pokoleniom.

kobiety w ludowych strojach stojące w polu słonecznikówMAGIA FOLKLORU to zespół wokalny wykonujący pieśni i piosenki ludowe w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Tworzy go 12 wspaniałych, młodych kobiet. Miłośniczek muzycznych tradycji ludowych. W swym repertuarze posiadają nie tylko polskie, ale również słowiańskie i ukraińskie utwory. Zachowują klimat ludowszczyzny we współczesnych interpretacjach. Instruktorką, nauczycielką oraz pomysłodawczynią Magii Folkloru jest Renata Chrzan. Zespół wielokrotnie uświetniał imprezy na szczeblu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim.

 

 

 

mężczyzna i kobieta siedzą na ławce i patrzą sią na siebie, oboje mają na sobie tradycujne stroje ludoweŁemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera" to organizacja młodzieży łemkowskiej z terenu Legnicy i okolic. Działa od 1991 roku, od kwietnia 1992 roku jako stowarzyszenie społeczno - kulturalne. Do głównych celów stowarzyszenia należy ratowanie i propagowanie kultury łemkowskiej, inspirowanie badań naukowych w zakresie łemkoznastwa, prowadzenie działalności dokumentacyjnej, podejmowanie działań mających na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń narodowościowych, szeroko rozumiana edukacja wielokulturowa, praca z młodzieżą i dziećmi, instytucjonalizacja życia kulturalnego i naukowego Łemków na Dolnym Śląsku. Dorobek stowarzyszenia to własny budynek w centrum Legnicy, blisko 400 młodych ludzi zaangażowanych w prace na rzecz społeczności lokalnej, kilkaset koncertów, liczne imprezy kulturalne, wystawy, konferencje naukowe, konkursy dla dzieci i młodzieży. Zespół prowadzi jedyne w Polsce Centrum Kultury Łemkowskiej z własną biblioteką, archiwum i izbą etnograficzną.
 

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w kawiarni CieKawa oraz Kinie.

 

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: