Archiwum / XXI Polkowickie Dni Teatru

XXI Polkowickie Dni Teatru

Marzec w Polkowicach to święto teatru!

Patronem Honorowym tegorocznej edycji Festiwalu jest Magdalena Zawadzka.

Serdecznie zapraszamy do udziału XXI Polkowickich Dniach Teatru, które już od przeszło 20 lat wpisują się w dolnośląski kalendarz kulturalny i umożliwiają mieszkańcom uczestniczenie w cenionych i znanych spektaklach z całej Polski.

W tym roku ponownie przygotowaliśmy niepowtarzalną ucztę, która nie tylko zachwyci gusta miłośników teatru, ale także pozwoli każdemu oderwać się na chwilę od codzienności. Obok sztuk komediowych i dramatycznych pojawią się również dwa spektakle muzyczne, pierwszy inspirowany twórczością Jacka Kaczmarskiego, drugi dziełami Zygmunta Koniecznego. Polkowice po raz kolejny odwiedzą cenione teatry z całej Polski, takie jak: Teatr Bagatela i Teatr Ludowy z Krakowa, Teatr Syrena i Teatr Dramatyczny z Warszawy, Teatr Lubuski z Zielonej Góry, Teatr Korez z Katowic, Teatr Polski ze Szczecina i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy.

Mamy nadzieję, że nasz repertuar dostarczy wszystkim widzom niezapomnianych wrażeń i wspaniałych przeżyć. Czekamy na Państwa!

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 11 lutego w kasie Ośrodka Kultury przy ul. Skalników 4.
11 – 12 Lutego od 10.00 do 18.00
od 13 Lutego od 8.00 do 16.00

Szczegółowe informacje na temat biletów i rezerwacji dostępne są pod numerem: 76 746 88 14.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na stronie www.obliczateatru.pl.

 

Repertuar XXI Festiwalu „Oblicza Teatru”

4 marca, godz. 17.00, 20:00, Aula – MROŻONA PAPUGA 70/80 zł
Jedno małe oszustwo doprowadza do kuriozalnej imprezy urodzinowej, podczas której główna bohaterka musi przekonać własne dzieci, że oślepła! A wszystko to dla kilku dodatkowych złotych na emeryturze… Słodko-gorzka komedia Teatru Korez na pewno rozbawi Was do łez.

5 marca, godz. 19:00, Kino – KOLEGA MELA GIBSONA 40/50 zł
Wielokrotnie nagradzany spektakl Teatru Korez z Katowic, tym razem z autorskim tekstem Tomasza Jachimka. Aktor jednej roli, który spada z piedestału, przedstawia blaski, cienie i apogeum swojej sławy na komisariacie. Cięty język i bezkarne drwiny – tego możecie oczekiwać po „Koledze Mela Gibsona”.

6 marca, godz. 19:00, Aula – DROGA ŚLISKA OD TRAW. JAK TO DIABEŁ WSIĄ SIĘ PRZESZEDŁ 60/70 zł
Balansująca na granicy nierealności ballada o ludziach, w których budzi się zło – i którzy stają się jego ofiarami. Mroczna, gęsta emocjonalnie opowieść, dziejąca się na wsi, gdzie wszyscy mają dwie twarze. Mocna propozycja od Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy.

8 marca, godz. 19:00, Aula – SAMOTNY ZACHÓD 60/70 zł
Spektakl okraszony humorem rodem z filmów Tarantino, ma też w sobie wiele z klimatu serialu „Twin Peaks”. Lubuski Teatr z Zielonej Góry przedstawi historię i nienawiść dwóch braci, błąkających się wśród irlandzkich przestrzeni.

Spektakl dla widzów dorosłych!

11 marca, godz. 18:00, Aula – ZAHIPNOTYZUJ MNIE. PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO 60/70 zł
Pierwsza muzyczna propozycja w tegorocznym repertuarze w wykonaniu Teatru Ludowego
z Krakowa. Muzyczno-plastyczny spektakl oparty na twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów piosenek, muzyki teatralnej i filmowej. Przed spektaklem odbędzie się uroczysta gala wręczenia Złotych Miedziaków.

12 marca, godz. 17:00,  Kino – Spotkanie z Mistrzem
Wieczór z Patronem Honorowym XXI „Obliczy Teatru”  Panią Magdaleną Zawadzką.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Ośrodka Kultury.

14 marca, godz. 19:00, Aula – Z PIEKŁA DO PIEKŁA 60/70 zł
Poetycko-muzyczny spektakl poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. W tym roku Teatr Polski ze Szczecina przybliży nam twórczość barda w formie opowieści o losach ludzi urodzonych w kraju nad Wisłą.

17 marca, godz. 17.00, 20:00, Aula – NASZE ŻONY 70/80 zł
Wojciech Pszoniak, Wojciech Malajkat i Piotr Polk – trio wybitnych aktorów w spektaklu Teatru Syrena o męskiej przyjaźni i problemach z kobietami. Pełna zwrotów akcji, ponadczasowa sztuka.

19 marca, godz. 17.00, 20:00, Aula – RYZYKOWNA FORSA 70/80 zł
W tym roku nie mogło również zabraknąć krakowskiego Teatru Bagatela z kolejną genialną komedią. Tym razem poznamy Erica, który żyje na koszt opieki społecznej. Co się jednak stanie, gdy nagle postanowi odwiedzić go urzędowa kontrola? Zobaczcie sami.

21 marca, godz. 20:00, Aula – MIŁOŚĆ OD OSTATNIEGO WEJRZENIA 70/80 zł
Na zakończenie Festiwalu Teatr Dramatyczny z Warszawy przedstawi opowieść o miłości, nienawiści, poniżaniu i zemście. Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych, o kobiecie i małżeństwie w ciągłym stanie wojny.

Spektakl dla widzów dorosłych!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o