Archiwum / Wystawy w ramach XXI Polkowickich Dni Teatru

Wystawy w ramach XXI Polkowickich Dni Teatru

11 – 18 marca, Galeria „Na piętrze” Ośrodek Kultury
19 – 31 marca, Galeria „Rynek 26”

Wystawa zdjęć kostiumów i scenografii Oli Gąsior do opery „Dziecko i czary” Maurice’a Ravela w ramach XXI Polkowickich Dni Teatru „Oblicza Teatru”

Ola Gąsior to jedna z najzdolniejszych absolwentek Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018). W 2016 roku ukończyła Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Zajmuje się projektowaniem scenografii i kostiumów teatralnych. Współpracowała już między innymi z Teatrem Dramatycznym m. st. Warszawy, z Warszawską Operą Kameralną, z Teatrem Wielkim w Łodzi i z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu.

Wystawa poświęcona będzie pracy dyplomowej artystki, czyli projektowi kostiumów i scenografii do opery „Dziecko i czary” Maurice’a Ravela. Jak mówi sama autorka: „(.) To projekt, który czerpie jednocześnie z baśni, wspomnień z dzieciństwa i najstraszniejszych koszmarów”. Surrealistyczna wizja pokazuje, że artystka szuka wyrazu w różnych formach i stylach, nie ograniczając swojej wizji.

Ola Gąsior została wyróżniona w konkursach: o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala (2016, 2018), Generalnego Konserwatora Zabytków i Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków (2016), Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego za pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze (2017).

4 – 18 marca, Galeria „Rynek 26”
19 – 31 marca, Galeria „Na piętrze” Ośrodek Kultury

„Oblicza plakatu” Polkowickich Dni Teatru autorstwa Leszka Mądzika

Zapraszamy na wystawę „przekroju” plakatów Polkowickich Dni Teatru, których autorem jest Leszek Mądzik – założyciel Sceny Plastycznej KUL, scenograf, reżyser, malarz, fotograf, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Scenografii i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.   Plakat Leszka Mądzika stał się nieodłącznym elementem Polkowickich Dni Teatru. Artysta od wielu lat współpracuje z Polkowickim Centrum Animacji i tworzy kolejne odsłony plakatu na Święto Teatru w mieście bez teatru. Jego dzieła są naznaczone niepowtarzalnym, niezwykłym i budzącym wiele emocji charakterze, oddającym klimat polkowickich spotkań teatralnych. Głównymi cechami bogatego zbioru są tajemnica i niepewność, kusząca perspektywa odkrywania, ujrzenia czegoś nowego, z początku niedostępnego. Każdy z obrazów to zaproszenie do spotkania i poznania nieznanego. Plakaty te od lat doskonale ilustrują atmosferę Polkowickich Dni Teatru.


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o