Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Kategoria
Data wydarzenia
11.11.2022 - 11.11.2022
Miejsce wydarzenia
Rynek Polkowice

Wraz z Starostą Polkowickim oraz Burmistrzem Polkowic zapraszamy do uczestniczenia w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W ramach wydarzenia odbędą się oficjalne uroczystości, wspólna śpiewanie oraz Piknik Niepodległościowy z licznymi atrakcjami.

Świętowanie rozpoczniemy 10 listopada o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i Św. Sebastiana w Polkowicach, gdzie odbędzie się koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

11 listopada program obchodów rozpoczniemy o godz. 13.30 Mszą św. w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Michała Archanioła. Następnie na Rynku wystąpi polkowicki chór Cantabile. Po wysłuchaniu koncertu odbędą się główne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości podczas których na maszt wciągnięta zostanie flaga narodowa przekazana Gminie Polkowice w ramach projektu "Pod biało-czerwoną" realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów RP. W programie nie zapomniano również o pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy którym o godzinie 15.30 odbędzie się apel wraz z wciągnięciem flagi na maszt oraz złożeniem kwiatów.

Ponadto od 15.45 na Rynku odbędzie się Piknik Niepodległościowy podczas, którego będzie można zatańczyć poloneza dla Niepodległej wraz z grupą taneczną "Senior w Centrum", wziąć udział w warsztatach robienia rogatywki, skosztować kuchni partyzanckiej lub obejrzeć prezentację Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dodatkowo podczas wydarzenia prezentowane będą wystawy:

  • "Fotografia oraz Kronika Filmowa z lat 30 i 40"
  • "Berlin 45"
  • "Broń i umundurowanie z II wojny światowej".

Dzień zakończymy wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych o godz. 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: