Archiwum / Wernisaż wystawy „Industrial Art” Krzysztofa Kułacza Karpińskiego

Wernisaż wystawy „Industrial Art” Krzysztofa Kułacza Karpińskiego

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i rysunku oraz mieszkańców Zagłębia Miedziowego na wernisaż wystawy Krzysztofa Kułacza Karpińskiego pt. „Industrial Art”, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19.00 w Galerii „Rynek 26”.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy 5 zaproszeń, które można odebrać w pracowni plastycznej Ośrodka Kultury.

Przemysł odgrywa w Zagłębiu Miedziowym szczególną rolę, również pod względem architektonicznym, co ma wyjątkowy wpływ na postrzeganie otaczającej nas przestrzeni. Wystawa „Industrial Art” Krzysztofa Kułacza Karpińskiego to próba artystycznego przedstawienia tego oddziaływania, zapraszająca nas w podróż do zrozumienia wielu zawiłych zależności, odczuć i sentymentów. Fascynujące geometryczne kształty, tak jak i rozległe betonowe szyby, górujące nad horyzontem całego Zagłębia Miedziowego, wprowadzają widza na metafizyczną płaszczyznę.

Wystawa dostępna będzie w Galerii „Rynek 26” w dniach 4 grudnia 2019-7 stycznia 2020.

Krzysztof Kułacz-Karpiński ukończył historię sztuki na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, dyplom z rzeźby barokowej uzyskał u prof. Mieczysława Zlata. Ukończył również wrocławską Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, dyplom zrealizował w Pracowni Rzeźby pod kierunkiem prof. Janusza Kucharskiego. Artysta od lat związany z regionem Zagłębia Miedziowego, obecnie mieszka w Legnicy. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem i grafiką. Stworzył styl rysowania, który definiuje pod nazwą własną K a r p i g r a f i a. Swoje prace wystawiał indywidualnie i zbiorowo na 54 wystawach w Polsce, Niemczech i Francji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o