Archiwum / VIII Festiwal Na ziarnku grochu

VIII Festiwal Na ziarnku grochu

Kolejny Festiwal „Na ziarnku grochu” już 13 maja!

W poniedziałek rozpoczyna się VIII edycja Festiwalu Spektakli dla Dzieci „Na ziarnku grochu” pod patronatem Burmistrza Polkowic. W programie, obok przedstawień, znalazły się również przemarsz zielonego korowodu, wystawa lalek ze zbiorów Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska oraz konkurs plastyczny!

Dnia 13 maja o godzinie 9.00 w poniedziałek z Rynku do Kina wyruszy teatralny korowód, do którego zapraszamy wszystkich polkowiczan, a w szczególności najmłodszych. Dla nich przeznaczony jest również konkurs plastyczny pt. „Zaczarowany ogród bajek i baśni”. Prace można przesyłać na adres Polkowickiego Centrum Animacji do 27 maja.

W nurcie głównym prezentujemy 3 spektakle teatralne, które rozbawią i poruszą widzów w każdym wieku. Wrocławski Teatr IN-ART 13 maja przedstawi historię „Przygody Kota – Mądrość Pokoleń”, w którym koty Bonifacy i Filemon będą musieli zmierzyć się z niespodziewaną inwazją myszy w gospodarstwie. Z kolei 15 maja Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha w sztuce „Chodź na słówko” zajmie się niepełnymi wyrazami, które z całych sił pragną stać się pełnoprawnymi słowami. Czy słusznie?

Na koniec Festiwalu 16 maja Teatr Żelazny z Katowic przyjedzie do naszego miasta ze swoją interpretacją klasycznej już historii Carlo Collodi, czyli „Pinokiem”. Będzie to wspaniała i pełna wrażeń podróż ku dorosłości, którą odbędziemy razem z drewnianym chłopcem znanym dobrze całemu światu.

Bilety w cenie 10 zł dzieci/15 zł dorośli są dostępne w kasach PCA. Więcej informacji znajdą Państwo pod numerem 76 746 88 26.

Do 7 czerwca w Galerii „Na Piętrze” Ośrodka Kultury można obejrzeć również wyjątkową wystawę lalek teatralnych ze zbiorów Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Wstęp wolny!

Zapowiada się naprawdę cudowny tydzień! A już 21-22 maja podczas XXIII Przeglądu Teatralnego „Kurtyna” swoje spektakle zaprezentują najmłodsi aktorzy.

Regulamin konkursu

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o