Archiwum / Spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude” już 22 czerwca!

Spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude” już 22 czerwca!

Serdecznie zapraszamy na plenerowy spektakl z muzyką na żywo pt. „Skarb wdowy Schadenfreude” Teatru im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy, który odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 21.00 na polkowickim Rynku.

Sztuka „Skarb wdowy Schadenfreude” jest pierwszą z czterech, które zostaną wystawione w naszym mieście w ramach projektu „Modrzejewska w Polkowicach”, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

 

Robert Urbański
„Skarb wdowy Schadenfreude” 

Reżyseria: Lech Raczak
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Katarzyna Tomczyk
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Ruch sceniczny: Tomasz Dajewski
Obsada: Katarzyna Dworak, Alina Czyżewska, Bogdan Grzeszczak, Joanna Gonschorek, Robert Gulaczyk, Małgorzata Urbańska, Magda Skiba, Zuza Motorniuk, Paweł Wolak, Magda Biegańska, Paweł Palcat, Bartosz Bulanda, Gabriela Fabian, Anita Poddębniak, Magda Drab, Albert Pyśk, Mateusz Krzyk
Muzyka na żywo: Łukasz Matuszyk, Marta Sochal-Matuszyk, Piotr Hałaj
Inspicjent/sufler: Jolanta Naczyńska

„Skarb wdowy Schadenfreude” Roberta Urbańskiego, to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie, zwłaszcza że pojawia się wśród nich milicjant Bronek, trzymając w dłoni przydział na pokój w mieszkaniu wdowy. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Po pięćdziesięciu latach w mieście pojawia się wnuczka Bronka, dziennikarka, która próbuje dociec, co tak naprawdę się wtedy zdarzyło. Ale co to znaczy „naprawdę”?…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o