Archiwum / Projekt „Barykada” – uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Projekt „Barykada” – uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Towarzystwo Historyczne „Victoria” wraz z Polkowickim Centrum Animacji zaprasza na Projekt „Barykada” – uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. Pierwszego sierpnia na polkowickim rynku poprowadzimy m.in. żywą lekcję historii, konkurs wiedzy o Powstaniu oraz wiele innych atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje wielkoformatowa gra planszowa „Powstaniec”, w której każdy będzie mógł wcielić się mieszkańca ogarniętej wojną Warszawy.
Na zakończenie obchodów zapraszamy na koncert, podczas którego lokalni artyści, Aneta Szkudlarek oraz Marcin Gołda, wykonają utwory z okresu walk powstańczych. Zaprezentują także kompozycje znane szerszej publiczności, stanowiące soundtrack takich filmów jak „Miasto 44” czy popularnego serialu „Czas honoru”.
Na mieszkańców czekamy na polkowickim rynku od godz. 17:00, gdzie minutą ciszy uczcimy pamięć poległych.

Skład zespołu:
Aneta Szkudlarek – polkowiczanka, muzyka towarzyszy jej już od najmłodszego wieku. Absolwentka Polkowickiego Ogniska Muzycznego (pianino) prowadzonego przez Panią Janinę Biegańską. Uczestniczka warsztatów muzycznych, między innymi organizowanych przez Polkowickie Centrum Animacji. Laureatka wielu konkursów wokalnych organizowanych przez miasta na terenie Dolnego Śląska, w tym Konkursów Piosenki Obcojęzycznej (Głogów). Od 10 lat wokalistka w zespołach muzycznych na terenie Dolnego Śląska. Aktualnie związana z Legnickim zespołem muzycznym.
Marcin Gołda- gitarzysta, mieszkaniec Legnicy, współtwórca wielu projektów, członek wielu zespołów muzycznych. Z Anetą Szkudlarek współpracuje od 5 lat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o