Archiwum / Powitaj wiosnę razem z nami!

Powitaj wiosnę razem z nami!

Powitaj wiosnę razem z nami!

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów wiosny na koncert „Wiosenne szlagiery stare i nowe” w wykonaniu artystów wywodzących się z Zagłębia Miedziowego!

Już 2 kwietnia o godz. 18:00 w polkowickim Kinie odbędzie się niepowtarzalny koncert, w trakcie którego artyści z Polkowic i okolic zagrają z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W programie obok znanych i lubianych wiosennych utworów przygotowaliśmy również krótką prelekcję psycholog Małgorzaty Chrzan na temat autyzmu. Na scenie wystąpią starsze i młodsze pokolenia, które wspólnie zabiorą wszystkich obecnych w sentymentalną podróż.

– Obok organizacji wydarzeń kulturalnych, chcemy również wpływać na nasze otoczenie poprzez zwiększanie świadomości mieszkańców Polkowic, również na temat chorób, w tym autyzmu – mówi Bogusław Godlewski, Zastępca Dyrektora Polkowickiego Centrum Animacji. – Naszym celem jest też aktywizacja polkowickiej społeczności do podobnych działań, podczas których wspólnie będziemy mogli nieść pomoc.

Na scenie wystąpi Ida Tamara Zagórska, wspaniała sopranistka pochodząca z Lubina. Posiada najrzadziej spotykany głos kobiecy, czyli sopran lirico-sprinto. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Ma na swoim koncie występy w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Dramatycznym w Legnicy oraz epizody filmowe. Jest również pedagogiem śpiewu, a jedna z jej uczennic, Ula Szocik, wygrała „Szansę na sukces”.

Obok Idy Tamary Zagórskiej usłyszymy również cudowny wokal Natalii Świder, utalentowanej uczennicy Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonych w Polkowicach. Michał Styszyński, pochodzący z Jarocina absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu i były kapelmistrz pięćdziesięcioosobowej orkiestry górniczej przy ZG „Polkowice-Sieroszowice”, zagra wspólnie z wnukiem, Adrianem Styszyńskim. Artystom towarzyszyć będzie grupa wokalna Polkowickiego Centrum Animacji pod kierownictwem Przemysława Szczotko.

Koncert jest zapowiedzią projektu, mającego na celu muzycznie połączyć pokolenia lokalnych muzyków. Więcej już wkrótce!

Bezpłatne wejściówki dostępne są od dzisiaj w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4), Kinie oraz Galerii „Rynek 26”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o