Archiwum / „Kwiat dziełem doskonałym” – prace komisji konkursu

„Kwiat dziełem doskonałym” – prace komisji konkursu

W piątek 5 kwietnia b.r. odbyło się spotkanie komisji IV. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Kwiat dziełem doskonałym”, która wybrała najlepsze prace w aż 8 kategoriach. Było to nie lada wyzwanie, gdyż do tegorocznej edycji zgłoszono przeszło 1800 prac, z których 1600 zakwalifikowano do oceny jurorów.
– Jestem zaskoczona ilością prac – tak mówiła obecna na wydarzeniu Alicja Kamecka, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Gminy Polkowice. – Widać dużą pracę organizatorów, jaka została w to włożona. Na pewno miałabym problem z wybraniem tych najlepszych prac.

Prace komisji otworzył dyrektor PCA Bogusław Godlewski. Gościem honorowym i jednym z jurorów konkursu jest w tym roku Florian Kohut, artysta malarz, członek Związku Artystów Plastyków. W krótkiej rozmowie zdradził nam swoje przemyślenia na temat wyboru najlepszych prac.

– Każda praca ma swojego ducha. Artysta, młody twórca w różnym wieku po prostu zostawił swoją cząstkę serca pod tym co tworzył. Jako malarz podchodziłem do tego od strony technicznej i artystycznej, patrzyłem pod względem wykonania i techniki.

– Gdybym sam miał wybierać, to jeszcze z tydzień bym wybierał i nie wiem czy w ogóle podjąłbym jakąkolwiek decyzję. Myślę, że to świetna inicjatywa – stwierdził Jacek Stadler, członek Jury.

Pomysłodawczynią konkursu oraz jego komisarzem jest Małgorzata Wacińska, która prowadzi również zajęcia ceramiczne z polkowicką młodzieżą. Jej uczniowie aktywnie uczestniczyli w organizacji całego konkursu, pomagając członkom komisji.

– Dzisiejszy dzień dla mnie jest zdecydowanie ważniejszy niż podsumowanie i wręczanie nagród – mówi Małgorzata Wacińska. – Głównym celem było, żeby moi uczniowie mogli uczestniczyć bezpośrednio, aktywnie w organizacji konkursu i zobaczyć jak to wygląda, jak ich prace wyglądają na tle innych, czym się sugeruje komisja, jakie jest morze tych prac.
Patronat nad konkursem obrał Burmistrz Polkowic, a organizatorami są Wiejski Ośrodek Kultury oraz Polkowickie Centrum Animacji.

Wernisaż wystawy odbędzie się w maju tego roku.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Gość
Jan

A kiedy wyniki?