27. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” w Polkowicach!

wtorek, 11 czerwca 2024

Zapraszamy serdecznie na 27. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą” w Polkowicach!

Już 30 czerwca o godzinie 15:30 rozpoczniemy to wyjątkowe wydarzenie korowodem i animacjami ulicznymi na Rynku. Następnie, o godzinie 16:00, w Amfiteatrze przy Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku odbędzie się uroczysty Koncert Galowy.

Festiwal „Świat pod Kyczerą” to niezwykła podróż przez kultury i tradycje ludowe z całego świata. Tego dnia Polkowice staną się miejscem spotkania kultur z różnych zakątków globu: Ukrainy/Armenii, Bułgarii, Hiszpanii, Indii, Meksyku, Polski, Senegalu, Serbii i Słowacji. Każdy z tych zespołów ludowych przyniesie ze sobą niepowtarzalny koloryt, muzykę, taniec i ducha swojego regionu.

Organizowany przez Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca, Festiwal „Świat pod Kyczerą” jest doskonałą okazją, by zanurzyć się w różnorodności kultur i tradycji, które łączą ludzi ponad granicami. Festiwal rozpocznie się 26 czerwca i potrwa dziesięć dni, odwiedzając kilkanaście miejscowości, m.in. nasze Polkowice. To wydarzenie, które buduje mosty między narodami, promując szacunek i zrozumienie dla odmiennych kultur.

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: